sobota, 23 sierpnia 2014

Tajemnica zamknięta w tomiku poezjiTragiczne wydarzenia i otrzymany tomik poezji zmieniają na zawsze spokojne życie Magdy, która próbuje na własną rękę wyjaśnić tajemnicę, przez co ciągle wpada w tarapaty, stojąc na drodze niebezpiecznych ludzi i przystojnego komisarza policji. Czy Magda wyjaśni tajemnicę swojej zamordowanej przyjaciółki? Odpowiedź znajdziecie w tej książce
Dzisiaj o kolejnej dobrej książce, dobrej polskiej autorki. Może nie tak dobrej jak Mróz no, ale wiadomo jaki mam stosunek do Mroza. Kończę już drugą powieści tej autorki i wiem, że Ula Każmierczak to wspaniała autorka, ale o tym innym razem.

Okładka nie zachęca, opis sugeruje coś oklepanego i trudnego, więc dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Mianowicie ze względu na tytuł i jak dobrze, że jednak się zdecydowałam! Książeczka małych rozmiarów, bo ma ok. 180 stron, ale każda z nich jest warta przeczytania. Nie mówię, że jest bez wad, ale stają się one mało dostrzegalne, kiedy tyle się dzieje. Fabuła jest naprawdę interesująca. Nie będziesz się nudził, ponieważ akcja nie zwalnia, choć w pewnych momentach można by się pokusić o takie stwierdzenia.

Główna bohaterka mimo tego, że nie jest już pierwszej młodości jest bardzo zrozumiała dla młodzieży. Jej tok myślenia wcale nie irytuje z czym spotkałam się w wielu książkach z starszą główną bohaterką. Jest lekkomyślna i czasami irytuje swoim zachowaniem, ale gdybym nie wiedziała, że jest już dojrzałą kobietą pomyślałabym, że mam do czynienia z nastolatką. Mimo wszystko, gdyby nie jej zachowanie, byłoby nudno. Smaczku dodaje naturalnie nie kto inny, a Krzysztof. Wątku miłosnego nie mogło zabraknąć.

Widać kunszt autorki w jej powieści. Książka napisana jest lekko i zrozumiale. Tak, że jest ona dla każdego. Potrafi budować napięcia, choć nie powiem, że genialnie i rozśmieszać do łez.

W tej książce, może nie odnajdziecie ani odrobiny strachu, ale za to humor na pewno. Myślę, że to mógłby być kryminał, gdyby trochę poprawić tę książkę, ale ja przeczytałam to jak obyczajówkę. Dobre rozwiązanie na leniwe popołudnia, bo tylko jeden dzień zajęło mi przeczytanie tej książki, więc warto poświęcić kilka godzin, aby poznać tę książkę.

Za możliwość przeczytania tej powieści dziękuję autorce - Uli Każmierczak

1 komentarz:

Dziękuję, że tu jesteś!
Za każdy kreatywny komentarz z chęcią się zrewanżuję!
Każde miłe słowo mnie motywuje. Konstruktywna krytyka mile widziana! Jestem otwarta na wszelkie propozycje i uwagi.
Twój komentarz wiele dla mnie znaczy!