wtorek, 6 maja 2014

Zabójca
Opis:

"Zabójca" to historia Joanny Padlewskiej, młodej dziennikarki, w drodze do Zakopanego spotykającej tajemniczego mężczyznę. Zaintrygowana zachowaniem współpasażera kobieta, pod pretekstem pisania reportażu o Polakach, którzy wrócili z Ameryki, postanawia za wszelką cenę poznać historię Adama Madeja.

Recenzja:

Tytuł książki wskazuje na kryminał. Tak nie jest. Jedyny wątek tegoż gatunku to kryminalna przeszłość Adama. Nie ma tu żadnej akcji, czy wyścigu z czasem, który trzyma w napięciu. Jest pełno tajemnic, które Joanna stara się odkryć. Nie jest też z gatunku fantasy. Nie ma tam nic fantazyjnego, tylko twarde stąpanie po ziemi, co jest miłą odmianą po wszystkich tych powieściach, które czytałam dotychczas, głównie paranormal-romance. No dobrze, nie jest kryminałem, ani fantastyką, więc czym? To powieść obyczajowa. Było to moje pierwsze spotkanie z tego typu książką i bardzo mi się podobało. Jest to lekka lektura. Czyta się błyskawicznie. Nie jest jakoś specjalnie długa ze względu na dużą czcionkę, jaką jest napisana.

Miałam wrażenie, że bohaterzy są zaniedbani. Ich kreacja nie była dobra. Nic o nich nie wiemy, nawet o głównej bohaterce. O ich wyglądzie mogę coś powiedzieć, ale niewiele i nie o wszystkich. Postacie nie były jakoś specjalnie charakterne. Nie wiem dużo o głównych bohaterach, a o tych drugoplanowych, to już w ogóle nic.

Pojawia się wątek miłosny i wokół niego skupia się cała fabuła. Pomysł jest ciekawy, choć nie spodziewajcie się fajerwerków.

Widać doświadczenie i kunszt autorki. Sięgnę po jej powieść drugi raz, jeżeli będę miała taką okazję. Może będą lepsze, bo pomimo mojego lekkiego rozczarowania tą lekturą, sądzę, że z panią Nurowską się polubimy.

Reasumując: Lekko jestem zawiedziona, jednak nie jest najgorzej. Miła i lekka lektura. Spodoba się starszym czytelnikom, ale nastolatkowie także mogą po nią sięgnąć.
6 komentarzy:

 1. Ja tam się chyba na ocenianiu tekstów nie znam, ale według mnie ta recenzja jest dobra :P Zwróciłaś uwagę na kilka ważnych rzeczy i wgl :) Ale dopatruję się kilku drobnych błędów składniowych ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam okazję czytać tę powieść. Swego czasu recenzowałam ją u siebie. Jeśli masz ochotę poznać moje zdanie na jej temat, zapraszam tu: http://magicznyswiatksiazki.pl/przedpremierowo-zabojca-maria-nurowska-recenzja-392/
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. zachęciłąś mnie ;) świetny blog. Widać , że włożyłaś w niego wiele pracy. Będę zaglądać tu częściej ;)

  Byłabym wdzięczna za skomentowanie i poklikanie w linki w moim pierwszym poście, to wiele dla mnie znaczy.

  http://trzymam-pozory.blogspot.com/

  obserwuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kompletnie nie mój gatunek, ale recenzja ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. naprawdę zachęciłaś mnie do ksiązki :) ! Niebawem na pewno po nią sięgnę :) !

  Mogłabyś zajrzeć na bloga mojego i przjaciółki, jest to blog lifestylowy i dopiero zaczynamy . Możemy wzajemnie obserwować sowje blogi jeśli zechcesz. Być może nasz blog Cię zainteresuje i będziez go odwiedzać częśćiej :)

  lifestyleblog-dominika-and-martyna.blogspot.com <33333

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu jesteś!
Za każdy kreatywny komentarz z chęcią się zrewanżuję!
Każde miłe słowo mnie motywuje. Konstruktywna krytyka mile widziana! Jestem otwarta na wszelkie propozycje i uwagi.
Twój komentarz wiele dla mnie znaczy!