niedziela, 13 kwietnia 2014

Maximum Ride. Eksperyment anioł

Pierwszy raz to robię, więc zacznę od razu, a ty staraj się nadążyć. No. Więc jestem Max. Mam czternaście lat. Mieszkam z rodziną, czyli z pięciorgiem dzieci, niespokrewnionych ze mną, ale to i tak moja rodzina.
Jesteśmy, powiedzmy, że wyjątkowi. Nie odwaliło mi na własny temat, ale gwarantuję, że nigdy, nigdy nie spotkaliście kogoś takiego, jak my. Cała szóstka – ja, Kieł, Iggy, Kuks, Gazownik i Angela – zostaliśmy stworzeni przez tak pokręconych, chorych „naukowców”, że sobie nie wyobrażacie. Stworzyli nas w ramach eksperymentu. Eksperymentu, w wyniku którego jesteśmy ludźmi tylko w dziewięćdziesięciu ośmiu procentach. Te dwa pozostałe robią różnicę, wierzcie mi.
Ta historia mogłaby opowiadać o tobie – albo o twoich dzieciach. Jak nie dziś, to wkrótce. Więc bardzo, bardzo proszę, potraktuj ją serio. Opowiadając ją, ryzykuję wszystkim, co się dla mnie liczy – ale musisz się o tym dowiedzieć. Czytaj dalej – nie pozwól im sobie przerwać. Witaj w naszym koszmarze.

Ta książka jest wyjątkowa. Przekazuje historią fantasy życie zwykłej nastolatki i każdego nastolatka. Książka opowiada o dzieciach, które  w dwóch procentach są ptakami co znaczy, że mają skrzydła. Wyobrażacie sobie kogoś takiego na tym nudnym świecie? Ja tak, ale moja osoba wyrasta poza skalę normalności. Wracając: po ulicach nie chodzą tacy ludzie , tak to smutne, ale trudno.  Ta książka wydaje się zwykła nie licząc niezwykłej historii jaką opowiada,prosta do zrozumienia. Z pozoru tak właśnie jest. Z pozoru. Proste: niezwykłe dzieci z niezwykłymi mocami, w pozornie zwykłym świecie. Otóż nie. Niezwykłe dzieci chcące być zwykłymi.Ich problemy tak naprawdę nie odbiegają zbyt od zwykłych problemów każdego z nas, choć wydaje się inaczej. Nie będę wszystkiego wyjaśniać bo mam nadzieję, że sami do tego dojdziecie. Udzielam tylko rady, abyście poszukali głębiej. 
Choć każda książka coś przekazuje. Coś głębszego. Oprócz jednej książki, którą zrecenzuję następną. Ale to później. Podsumowując : POLECAM.
Przypominam o konkursie!

4 komentarze:

 1. Może być ciekawa :) Lubię książki tego gatunku literackiego :)

  http://dawidkwiatkowski-opowiadanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. super
  obserwuję :)
  zapraszam tu http://blackleopard-official.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Musi być ciekawa, chyba się skuszę :D

  Zapraszam do siebie, skomentujesz najnowszy post ? Obserwacje mile widziane ;)
  http://imagine-day.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu jesteś!
Za każdy kreatywny komentarz z chęcią się zrewanżuję!
Każde miłe słowo mnie motywuje. Konstruktywna krytyka mile widziana! Jestem otwarta na wszelkie propozycje i uwagi.
Twój komentarz wiele dla mnie znaczy!