czwartek, 26 czerwca 2014

Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie TerakowskiejJedna z najpopularniejszych polskich pisarek, wzbudzająca skrajne emocje, żona Macieja Szumowskiego, matka dwóch córek, indywidualistka i prowokatorka, kobieta o silnym charakterze i wielkiej wrażliwości, niepokorna, niezależna, nieodgadniona.
O ile poprzednie książki nie przypadły mi do gustu, to ta książka mnie zaskoczyła. Po poprzednich pozycjach tej autorki, nie liczyłam już na nic nadzwyczajnego. Nie jestem fanką biografii, a ta książka na taką zakrawa. Biografie kojarzą mi się z nudą, bo kto by chciał czytać o czyimś życiu? Przy tej książce na pewno nie będziecie się nudzić. Pani Dorota Terakowska oraz Katarzyna T. Nowak mają przeszłość o jaką ich nie podejrzewałam. Momentami była one nieprawdopodobne, a jednak Dowiedziałam się, że Pani Dorota miała najładniejsze nogi w Krakowie, a Pani Katarzyna próbowała porwać samolot.

Pani Dorota była interesującą osobą, czego nie spodziewałabym się po przeczytaniu jednej z jej pozycji. Nigdy nie spojrzałabym na nią jak na zbuntowaną nastolatkę. Rodzina Terakowskich także nie była mniej osobliwa. Przyznam szczerze, że gdyby trochę podkolorować historie z życia tejże rodziny, wyszłaby niezła książka fantasy." Moja mama czarownica" jest bogata w ilustracje, a dokładniej zdjęcia. Był to wspaniały pomysł, aby je opublikować.

Powieść napisana jest lekkim językiem, zupełnie zrozumiałym i dlatego też, przyjemnie i szybko się ją czytało. Nie ma wszechobecnego chaosu, jaki zauważyłam w innych książkach Katarzyny T. Nowak. Każda postać jest barwnie przedstawiona i opisana. Żadna z nich nie jest nudna. Mimo wszystko nie wiem czy chciałbym mieć taką rodzinę. Książka jest napisana z humorem, ale opowiada o wielu problemach życiowych oraz relacji matki z córką, która początkowo nie jest najlepsza. Jest to z pewnością najlepsza książka biograficzna, jaką czytałam.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Literackimu
oraz Katarzynie T. Nowak

4 komentarze:

 1. Zainteresowałaś mnie. Lubię biografie. - Buffy

  OdpowiedzUsuń
 2. Humorystyczna biografia? To lubię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z innej beczki: Kiedy stosik?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyślałam, że zamiast comiesięcznych stosików, będę robiła je co dwa miesiące, ale to dopiero pierwszy raz, więc zobaczymy czy taki plan spodoba się czytelnikom.

   Usuń

Dziękuję, że tu jesteś!
Za każdy kreatywny komentarz z chęcią się zrewanżuję!
Każde miłe słowo mnie motywuje. Konstruktywna krytyka mile widziana! Jestem otwarta na wszelkie propozycje i uwagi.
Twój komentarz wiele dla mnie znaczy!