czwartek, 19 czerwca 2014

ZamienionaKiedy Wendy Neverly miała sześć lat, matka, przekonana, że jest potworem, usiłowała ją zabić. Jedenaście lat później Wendy usiłuje zgłębić swoją tajemnicę. Kim jest? Do jakiego świata należy? I dlaczego jest inna?
W kolejnym nowym mieście i w nowym liceum Wendy znowu jest wyobcowana. Nie potrafi się z nikim zaprzyjaźnić. I nikomu nie może zdradzić swojego sekretu: że potrafi wpływać na ludzkie umysły, narzucać im swoją wolę...
Pewnej nocy za jej oknem zjawia się nieoczekiwanie tajemniczy Finn. Chłopak zna odpowiedzi na jej pytania, zagadkę
jej przeszłości, źródło jej daru i drogę do miejsca, którego istnienia nawet nie podejrzewała...
Obok tej książki wielokrotnie przechodziłam obojętnie. Zawsze w pewnym momencie ją zauważałam, ale za każdym razem miałam do kupienia coś lepszego. Pewnego dnia pomyślałam "A co mi tam?" i kupiłam ją. Sama z siebie śmiałam się, że wcześniej nie chciałam poznać tego arcydzieła. Opis to nic w porównaniu z tym, co znajdziemy w środku.

Mamy dosyć oczywistą sytuację: Dziewczyna inna niż wszyscy. Pewnego dnia spotyka tajemniczego nieznajomego, a wtedy jej życie diametralnie się zmienia. To byłoby naprawdę najbanalniejsza książka na świecie. Tymczasem autorka użyła wątku trolii. Nie takich jakie wszystkie znają. Co to, to nie. To nadało świeżości powieści. Kolejne urozmaicenie wprowadza to, że "matka" chciała zabić Wendy w dzieciństwie. Wątek miłosny jest świeższy i ciekawszy niż w innych książka typu paranormal - romance.

Bohaterowie są przyjemni. Natychmiast utożsamiłam się z główną bohaterką. Nawet negatywne postacie są na pewny sposób sympatyczne. Natomiast Finn jest moją ulubioną postacią. Zmienia się to wraz z trzecią częścią trylogi. Nie znaczy to, że będzie on negatywną postacią.

Napisane lekko i przyjemne. Opisy nie nudzą,akcja biegnie cały czas w szaleńczym tempie, ale czytelnik się nie gubi. Dialogi i opisy są ciekawe.

Polecam tę książkę szczególnie młodzieży. Jest napisana z myślą o nastolatkach i myślę, że tylko dla nich. Starszym może się nie spodobać, a młodsi mogą jej nie zrozumieć. W pewnym sensie morał może być zaskakujący. Uwielbiam tę książkę.

4 komentarze:

 1. Czytałam, kocham <3 - Buffy

  OdpowiedzUsuń
 2. Ps. Świetna recenzja - Buffy

  OdpowiedzUsuń
 3. przyjemna, niezbyt wymagająca książeczka, takie 3/6 ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. widziałąm ją w księgarni na przecenie nawet chciałąm kupić, ale nie wzięłam, ale myśle że po twojeje recenzji wróce się po nią. : P


  Zapraszam do mnie. : )

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu jesteś!
Za każdy kreatywny komentarz z chęcią się zrewanżuję!
Każde miłe słowo mnie motywuje. Konstruktywna krytyka mile widziana! Jestem otwarta na wszelkie propozycje i uwagi.
Twój komentarz wiele dla mnie znaczy!